Jak nie kupować artykułów biurowych?

jak nie kupować artykułów biurowych?

Teoretycznie, wybór artykułów biurowych nie jest skomplikowany. Jak zatem wytłumaczyć to, że osoby odpowiedzialne w firmie za realizację tego zadania zbierają cęgi od współpracowników? Przed złożeniem zamówienia warto zadać sobie pytanie o to, jakie błędy popełniają. Pomoże nam to w uniknięciu tych najbardziej spektakularnych.

Po pierwsze – brak wiedzy o potrzebach

Nie wszystkie artykuły biurowe są tak samo dobre. Nie wszystkie też przydają się w biurze. Kupowanie czegoś tylko dlatego, że podpowiada nam tak intuicja, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przed złożeniem zamówienia dobrze jest więc porozmawiać z osobami, które będą korzystać z poszczególnych rozwiązań. Pozwoli to na zaznajomienie się z ich oczekiwaniami i sprawi, że łatwiej będzie znaleźć rozwiązania naprawdę wartościowe.

Po drugie – nadmierne przywiązanie do niskiej ceny

Często możemy usłyszeć, że to, co tanie nie zawsze jest złe. To prawda, kierowanie się jedynie ceną niemal zawsze jest jednak skazane na niepowodzenie. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniach dobrej jakości, unikajmy tych, które są znacząco tańsze niż inne.